Üvey Annesini Öldürüp Başını Kapıya Asan Katil Zanlısı, Ağırlaştırılmış Müebbet Hapse Çarptırıldı

Mersin’de, bıçaklayarak öldürdüğü üvey annesinin başını poşete koyup bahçe kapısına asan katil zanlısı, ‘CIA ajanı olarak çalışıyorum’ deyip ceza almamaya çalışsa da ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı.

Mersin’in Silifke ilçesinde, bıçaklayarak öldürdüğü üvey annesi Durdu Taş’ın (45) başını poşete koyup bahçe kapısına asan Çağatay Taş (24), ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapise mahkum edildi.

Olay, 5 Mayıs 2016’da ilçeye bağlı Say Mahallesi’nde meydana geldi. Şizofreni tedavisi gören ve o dönem 21 yaşında olan Çağatay Taş, kendisini evlatlık alan üvey annesi Durdu Taş’ı mutfak bıçağı ile öldürdü.

TUTUKLANIP DAVA AÇILDI

Annesinin başını da bir poşete koyup evlerine 50 metre mesafedeki başka bir evin bahçe kapısına asan Çağatay Taş, yakalanıp tutuklandı. Taş, hakkında Silifke 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi ile dava açıldı.

“CIA AJANIYIM”

Sanık Taş, önceki duruşmalarda akıl sağlığının yerinde olmadığını öne sürerek, “Amerika Birleşik Devletleri’nde FBI-CIA ajanı olarak çalışıyorum” şeklinde ifadeler verdi.

MAHKEME AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VERDİ

Taş, sağlık kurullarınca düzenlenen ‘zanlının akıl sağlığı yerindedir’ raporunun ardından bugün görülen karar duruşmasında, ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir